Aktuality¨

Vážení přátelé,
zveme Vás na tradiční předsezónní úklid do Muzea včelařství v Kolči. V úterý, 11.6. od 15. hod. jste vítání s úklidovými pomůckami dle svého uvážení. Hodí se vybavení k vytírání, leštění vitrínek, vymetání pavučin, vysávání prachu z exponátů (včetně prodlužovacího kabelu) apod. Dostavit se můžete dle svých možností. Předpokládané ukončení okolo 19. hod. nebo až bude hotovo. Občerstvení zajištěno paní starostkou.
Těšíme se na Vaší účast.
Výbor ZO

Přidána nová fotogalerie

V družné spolupráci Naučného střediska ekologické výchovy Kladno – Čabárna, Českého svazu včelařů ZO Kladno a Spolku občanů Olšan a Brandýska (OBR) jsme 1. května 2024 pořádali, v drobném předstihu, oslavu Světového dne včel a včelařství. Nejen proto, že den volna připadající na středu se zdál být lépe využit celodenní aktivitou, než jen standardní schůzí kladenských včelařů, ale i proto, že s rozpukem jara se dalo předjímat, že 20. 5., na kdy oslavný den připadá, již většina včelařů bude v plném pracovním nasazení vytáčet med, usazovat chycené roje, přelarvovat a narychlo shánět nové úly…A vyplatilo se. Počasí přálo, dorazilo spoustu pomocných rukou jak z řad organizátorů a jejich rodinných příslušníků, tak dobrovolníků, zejména začínajících včelařů ze včelařského kurzu, ale především mnoho návštěvníků. Začátek akce byl věnován hlavně dětem a jejich doprovodu, kteří si s hrací kartičkou obešli všech 7 +1 stanovišť. Poté, co hráči absolvovali jednotlivé úkony, obdrželi razítkové potvrzení a odebrali se do centrální budovy pro odměnu v podobě tematických pexes nebo karetní hry Včelověda. Na dvě stě návštěvníků si vytvořilo semínkové bomby a poučilo se o jejich využití v krajině, vyrobilo se na 60 kusů včelařských rámečků. Děti se zabavily poučnými skládačkami, tvorbou včelky z odpadového materiálu i nafukovacího balonku. Méně zruční si mohli vyzkoušet svou fyzickou dovednost změřením skoku do dálky na zvířecí stupnici a hodem pylovou rouskou do košíčku. Hold ostatním opylovatelům jsme vzdali na stanovišti hmyzích domků a včelek samotářek. K vidění byla naučná stezka Včelařství pro další generaci i klát osazený fotoplásty Ze života včel. Třešničkou na dortu byla návštěva včelnice. Byť s využitím včelařských klobouků se mezi úly každý neodvážil. Zasvěcený výklad podával předseda Kladenských včelařů Otakar Zdych. V závěru, za moderování Michala Červinky, proběhla část určená především včelařům, ukázka využití kyseliny šťavelové formou sublimace, za pomoci přístroje pořízeného do organizace pro zefektivnění ošetřování včelstev proti varroáze. Po celý den bylo možné se občerstvit kávou, limonádami a ovocnými šťávami lokální výroby, k zakousnutí bylo možné na rožni opéct buřtík či klobásku nebo zakoupit upomínkové balení oplatek. Vstupné, které bylo dobrovolné ve prospěch Záchranné stanice Aves, přineslo výtěžek 2700,- Kč, za které patří všem dárcům poděkování. Veliký dík patří rozhodně všem pomocníkům, kteří věnovali přípravě i realizaci svůj čas a energii bez nároku na honorář a zvlášť koordinátorům partnerů - paní Vlaďce Jirouškové za OBR a Luďkovi Horovi z NSEV Kladno. Díky tomu, že všichni odcházeli sice unavení, ale spokojení a pozitivně naladění po úspěšném dni, plánujeme v těchto oslavách pokračovat i napřesrok.


Včelí den na Čabárně: Včelí den na Čabárně

Medové Vánoce 2023

V úterý, 20. 6. 2023 si Vás dovolujeme pozvat na brigádu - předsezónní úklid v muzeu včelařství v Kolči od 15. hod. Úklidové prostředky si zvolte dle svých úklidových preferencí, libůstek a obsesí, a vezměte s sebou. Ukončení dle počtu účastníků, ale je předpokládáno do 19. hod. Občerstvení bude zajištěno, pracující rodinní příslušníci jsou vítáni.
Uvítáme i potvrzení Vaší účasti na tel.: 607 190 631.
Dana Belušová

Díky dotaci na vydání propagačních materiálů v rámci opatření Technická pomoc jsme získali 20 tis. Kč ze Státního zemědělského intervenčního fondu a připravili s pomocí Vlaďky Jirouškové, její dcery Terezky a firmy Klubko 55 Milana Petriščáka bavlněné ekotašky a trička se stejným logem. Nepřehlédnutelná žlutá nás tak sjednotí při pořádání dalších akcí na propagaci včelařství. V případě, že Vás zaujalo logo a heslo a chtěli byste ho využít na své předměty, neváhejte nás kontaktovat. Určitě se domluvíme.

Dobrý den, vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat ve středu, 5. 4. 2023 od 17.30 hod. do restaurace Sport - Kuklík, na přednášku pana Petra Texla, ze společnosti PSNV, která bude zaměřena na specifika nízkonástavkového včelaření. Naše běžná členská schůze proběhne od 17.00 hod. a bude pokračovat přednáškou cca do 20. hod. Věříme, že si rádi rozšíříte své znalosti o praktické poznatky z ošetřování včelstev na nízké rámkové míře a seznámíte se tak s výhodami, které tento způsob včelaření přináší.
Za pořadatele se na vaší hojnou účast těší Michal Červinka a Dana Belušová

Dobrý den, vážení přátelé včel,
jménem výboru ZO ČSV Kladno si Vás dovoluji pozvat na výroční členskou schůzi. Pozvánka, program a další informace naleznete v příloze. S ohledem na přípravu občerstvení Vás prosím o potvrzení účasti, pokud možno obratem. Předem děkuji a těším se na Vaši účast.
S pozdravem Dana Belušová, jednatelka ZO

Pozvánka na Výroční členskou schůzi ZO ČSV Kladno 2023.pdf

Vážení přátelé včelaři, přejeme všem klidné a pohodové svátky vánoční, do Nového roku hodně zdraví, štěstí a návrat k poklidnému stavu na všech frontách. Doufejme, že se svět vzpamatuje a znovu nastanou ty "staré dobré časy".... Přejeme vám také zdravá včelstva, vykročení tou správnou nohou a abyste na cestě rokem 2023 potkávali jen samé lidi dobré vůle.
Váš výbor

Statutární město Kladno, zastoupeno Mgr. Milanem Volfem, našemu spolku poskytlo dotaci na činnost v roce 2022 40. 000,- Kč, která byla využita na realizaci akce Medové Vánoce, správu webových stránek a na prostředky k ošetření včelstev.
Včelaři Kladno srdečně děkují.

logo

Medové Vánoce 2022

pozvanka

Dobrý den, vážení přátelé včel,
jménem výboru ZO ČSV Kladno si Vás dovoluji pozvat na výroční členskou schůzi. Pozvánka, program a další informace naleznete v příloze. S ohledem na přípravu občerstvení Vás prosím o potvrzení účasti, pokud možno obratem. Předem děkuji a těším se na Vaši účast.
S pozdravem Dana Belušová, jednatelka ZO

Pozvánka na Výroční členskou schůzi ZO ČSV Kladno 2022.pdf

Vážení přátelé,
Prostřednictvím naší členky, přítelkyně Martiny Traganové byly prostředky odhlasované na středeční schůzi Včelařů Kladno, 2.3.2022, proměny na velikou kupu potravin a potřebných věcí pro děti s maminkami, které absolvují dlouhou, vyčerpávající a strastiplnou cestu do bezpečí. Svačinky pro děti - Brumici, ovocné přesnídávky, termixy, hotové krupicové a ovesné kaše, piškoty, kukuřičné a ovesné chlebíčky, Sunar pro nejmenší, lízátka z hroznového cukru, mandarinky; Ostatní potřeby - Dětské pleny, vlhčené ubrousky, papírové kapesníčky v malých baleních, dámské hyg. potřeby a flísové deky. Vše bylo dopraveno na místo určení prostřednictvím dopravců z CaravanCity Horoměřice, kteří zajišťují zázemí a možnost přímého kontaktu s maminkami a dětmi v místě přechodu, kde je situace nejkritičtější. V místě pak ještě zajišťují a rozdávají horký čaj, kávu a vodu na sunar, mléko, balenou vodu, dětské ovocné džusíky a malé hračky a časopisy pro děti. Velký dík za poskytnutí prostředků a podporu, ktetou jste ve středu vyjádřili a pevnou víru, že svět zůstane dobrým místem pro lidi i včely posílá i za nás přítelkyně Martina Traganová

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku v úterý, 26.10. 2021 od 17. hod. na Čabárnu, do areálu Naučného střediska ekologické výchovy (včelnice). Téma: Ošetřování včelstev proti varroáze, se zaměřením na způsoby aplikaci léčiv. Přednáší učitel včelařství Jindřich Linhart. Program je vhodný nejen pro začínající včelaře, ale i pro zdravotní důvěrníky a nové adepty na tuto funkci. V praxi si názorně ukážeme, jak probíhá ve včelstvu fumigace, aplikace aerosolu s vodou i acetonem, ale i jak aplikovat ostatní druhy léčiv a účinných látek. Doporučuji teplý oděv s sebou.
Na úterý, 23.11. 2021 od 17. hod. na Čabárně, v budově Naučného střediska ekologické výchovy chystáme přednášku s ukázkami na téma Získávání včelích produktů a jejich využití v apiterapii. Přednáší učitelka včelařství Dana Belušová. Program představuje základní úvod do problematiky, praktické ukázky pomůcek, metod a ochutnávky včelích produktů. V případě zájmu budeme pokračovat dalšími semináři zaměřenými na aplikaci a konkrétní využití jednotlivých produktů s praktikujícími odborníky.
Obě akce jsou zdarma k dispozici všem včelařům (z jiných organizací, i neorganizovaným). Na akce není nutná přihláška předem, ale doporučuji si konání akce ověřit na našem webu, případně mých kontaktech, s ohledem na možná protiepidemická opatření.
Těšíme se na další setkání.
Za výbor ZO
Dana Belušová
tel: 607 190 631 e-mail: belusovad@seznam.cz

Vážení přátelé včel, včelařů a kladenského včelařského spolku,
Dovolujeme si Vás pozvat na oslavu letošního, již 120.výročí. Omlouvám se, že tak nečiníme s větším předstihem, nicméně situace nám neumožnila lepší načasování. I tak doufáme, že akci nenaruší zhoršení nákazové situace, ale zároveň upozorňujeme na dodržování obecně platných hygienických nařízení. Z těchto důvodů Vás prosíme o brzké potvrzení Vaší účasti (i počtu osob) na email belusovad@seznam.cz, případně telefonicky na čísle 607 190 631 .
Na hojnou účast se těší členové výboru pozvanka

PROGRAM:

  • 12.30 Prezence, každý člen obdrží almanach, prosíme o dochvilnost
  • 13.00 Přivítání předsedou ZO ČSV Kladno Otakarem Zdychem
  • 13.30 Divadelní rondo Úl (představení inspirované naším spolkem) Hra společnosti V.A.D., která v současnosti dobývá vavříny na amatérské divadelní scéně.
  • 14.50 Přestávka na občerstvení
  • 15.15 Ohlédnutí za 10 lety činnosti organizace
  • 15.45 Představení a příspěvky hostů
  • 16.15 Ocenění členů spolku
  • 17.00 Gratulace jubilantům
  • 17.15 Závěr oficiální části, diskuze návštěvníků a společné posezení
  • 19.00 Rozloučení

Pravidelná schůze naší ZO v měsíci říjnu je zastoupena společenskou akcí 3.10.2021 (viz pozvánka), i vzhledem k tomu, že restaurace U Studničků již ukončila svůj provoz. Z tohoto důvodu hledáme nové zázemí pro naše pravidelné schůzky. Tímto vyzýváme naše členy, pokud máte povědomí o restauraci v Kladně (Rozdělově, Švermově, Vrapicích...), která je v provozu a má vhodné zázemí pro naše setkávání, abyste nám zaslali své tipy. Pokusíme se tak již na listopad zajistit náhradní prostory. O výsledku Vás budu opět informovat elektronicky a prostřednictvím našeho webu.

Dobrý den, drazí přátelé, dovoluji si vás pozvat jménem výboru našeho včelařského spolku na tradiční prvostředeční záříjovou schůzi (1.9. 2021) opět do restaurace u Studničků od 17. hodin. Vzhledem k tomu, že zde budeme vybírat i žádosti o dotaci 1.D, budeme přítomni již od 16. hodin pro ty, kteří se nechtějí zdržet až na schůzi, případně pro nedočkavé zájemce, kterým nevadí časnější termín. Vzhledem k tomu, že musí z naší strany proběhnout kontrola žádosti - zejména její úplnosti , tj. 3 strany vlastního formuláře + statistický list + případné potvrzení z jiné organizace (stačí skenovaná kopie), včetně všech podpisů, prosíme o trpělivost při vlastním předávání.
Upozorňuji, že všechny tiskopisy naleznete v časopise Včelařství č. 8 a na webu ČSV https://www.vcelarstvi.cz/dotace/. Prosím, pokud budete žádat organizaci, kde máte svá včelstva umístěná o potvrzení, řešte to primárně elektronickou cestou a zasláním již vyplněného formuláře https://www.vcelarstvi.cz/dokumenty-cms/potvrzeni-o-umisteni-vcelstev-2021-vyplnitelne-act.pdf
Podklady pro vyplnění zjistíte z hlášení pro ČMSCH, které budete rovněž zasílat - elektronicky nebo poštou. Tuto povinnost prosím řešte osobně, hlášení za Vás již nebudeme zasílat. Pokud by byly nějaké nejasnost, či jste si nevěděli rady s elektronickým hlášením, jsem Vám k dispozici jak na schůzi, tak v následujícím období do 15.9. 2021. Žádosti o dotaci 1.D lze následně odevzdat i prostřednictvím Ekocentra na Čabárně, kde mě zastihnete po telefonické domluvě, případně vždy v čase "kroužku" tj. každé úterý od 17. do 19. hod., případně formuláře můžete hodit do schránky u vchodu. Pouze pokud nebude Vaše žádost kompletní, budete vyzváni k jejímu doplnění. Připomínám, že výplata dotace proběhne na účet - tedy nejsou zapotřebí Plné moci k převzetí, ale podstatné je správné číslo účtu, včetně kódu banky.
Prosíme, pokud nedojde k nějakým aktuálním zdravotním opatřením, respektujme ta zažitá, jaká jsou požadována v současném režimu. Děkujeme.
Přejeme všem ještě klidný a pohodový zbytek prázdnin, zdravá a silná včelstva a těšíme se na osobní setkání.
Za výbor ZO
Dana Belušová

Vážené přátelé,
ráda bych Vás informovala, že divadelní představení hry ÚL je opět na programu 6.6.2021 a lze ho shlédnout v Činoherním klubu https://cinoherniklub.cz/ck-uvadi/v-a-d-ul/
Samozřejmě upoutávka platí i pro všechny, kdo se chce pobavit amatérskou divadelní tvorbou na včelařské téma.
Dana Belušová

Dobrý den, vážení přátelé,
dovoluji si Vás pozvat na externí členskou schůzi naší ZO, avšak výjimečně v termínu 2. červnové středy, tj 9.6.2021 v areálu ekocentra na Čabárně.
Vzhledem k tomu, že provoz restaurací je zatím nepotvrzen a pokud bude platit současné prostorové omezení, pravděpodobně bychom se ani nevešli, využijeme volnou kapacitu přírodní učebny (v případě nepřízně počasí náhradní kryté prostory).Tímto si Vás dovolím pozvat již od 16.30 hodin k vyzvednutí léčiv, které jste si objednali, aby jste nebyli ochuzeni o vlastní průběh schůze (od 17. hod), která bude opět zakončena resp. zpestřena opékáním špekáčků a klobásek a formální i neformální diskuzí nad uplynulým obdobím, nastalými změnami i dosavadním průběhu letošní sezony. K občerstvení pro Vás bude připraveno nealkoholické pivo a nějaké slazené i neslazené nápoje. Pro jednoduchost organizace občerstvení si Vás dovoluji požádat o připravenou platbu - 50,- Kč / osobu, kdy každý obdrží klobásku či špekáček, chleba, hořčici, kečup, ubrousek, tácek, kelímek a nápoj dle vlastního výběru. Tak zvaná buřtovnice, oheň a dezinfekce budou každému k dispozici. Pokud si však chcete opéct něco jiného, doneste si to prosím s sebou.
Pro snazší organizaci a zajištění občerstvení všechny moc prosím i o nezávazné potvrzení účasti a konzumace.
Je na Vašem uvážení, jaké ochranné pomůcky budete využívat, ale vzhledem k tomu, že jsme schopni ve venkovním prostoru dodržet doporučené vzdálenosti, předpokládáme individuální užití respirátorů.
Na programu budou obvyklé agendy, plán činnosti na 2. polovinu roku a včelařská doporučení pro zbytek sezóny.
Předem děkujeme za potvrzení Vaší účasti na tento email a těšíme se na opětovné setkání. Za výbor ZO
Dana Belušová, jednatelka

Vážení přátelé,
Výnosem c.k. místodržitelství pod číslem 82898 byl povolen dne 11. května 1901 Spolek včelařský pro okres kladenský ve Stehelčevsi pošta Brandýsek, který k Zemskému ústřednímu spolku v Praze přistoupil.
Tímto aktem byl položen základ naší organizace, která pod různými názvy zrála 120 let. Vzhledem k tomu, že se plánované oslavy nemohly uskutečnit díky všem omezením, přesunujeme hlavní slavnost na čas podzimní. Dovoluji si vám zatím nabídnout, alespoň prostřednictvím almanachů, pohlédnutí do let minulých. Elektronická verze brožurek, které již nemáme k dispozici v tištěné formě, jistě postačí k připomenutí 70., 100., a 110. výročí a událostí, které stály za zaznamenání. Už můžeme prozradit, že pro vás dokončujeme novou publikaci, ve které si připomeneme dění posledního desetiletí. O dalších aktivitách, jak budou připravovány, budete informování prostřednictvím emailů.

Od května opět zahajujeme konzultační a poradenské dny, každé úterý od 17. hod. na včelnici u Centra ekologické výchovy na Čabárně. Z hygienických důvodů si noste prosím vlastní ochranné pomůcky. Do rozvolnění mimořádných opatření prosím počítejte s venkovním prostředím a zázemím externích učeben. Děkuji za pochopení.

Upozorňujeme na blížící se termín pro odevzdání žádosti o Evropské dotace (technické vybavení) na základě nařízení vlády č. 148/2019 Sb., o stanovení podmínek poskytnutí dotace na provádění opatření ke zlepšení obecných podmínek pro produkci včelařských produktů a jejich uvádění na trh. Podrobně na https://www.vcelarstvi.cz/dotace/ a časopis Včelařství 1/2021 (příloha). Lhůty pro podání „požadavku“: nejpozději do 15. května 2021–doručení vyplněného formuláře „požadavku“ na ČSV Křemencova 8, Praha 1. Nejpozději do 15. července 2021– doručení všech dokladů na ČSV (faktury, daňové doklady apod.)!

Dobrý den, vážení přátelé,
dovoluji si Vám zaslat nové informace k naší základní povinnosti, kterou je odevzdání vzorků měli k vyšetření na varroázu. Vzhledem k tomu, že situace ohledně společenských setkání se nemění, přistupujeme k náhradnímu řešení.
Sběr proběhne v obvyklém termínu, tj. středa 3. 2. 2021 od 17. do 18. hod., ale na parkovišti u Decatlonu - nákupní centrum Jih (viz odkaz níže), je tam nejvíc zavřených obchodů a tak i nejvíc místa na parkovišti. Před restaurací by to vhodné nebylo, přece se jen očekává víc lidí v osobních vozech než obvykle a v okolí by mohl vzniknout problém. Současně s odevzdáním vzorků si připravte své požadavky na léčiva, které si při té příležitosti závazně objednáte. Sortiment a orientační ceník je v příloze. K dotované ceně se ještě budou připočítávat náklady na dopravu. Tyto preparáty budete využívat k preventivnímu ošetření v sezóně. Zvažte jejich množství i v případě, že jste o včelstva přišli, ale budete je obnovovat. Zejména oddělky (v nové sezóně) bude vhodné přeléčit v době, kdy v nich není zavíčkovaný plod, jen dávka se přizpůsobí jejich síle. Pokud nejste schopni si sami nastavit druh a spotřebu léčiv, doporučuji minimálně v podletí pro každé včelstvo na třech a více nástavcích 2 dvojbalení přípravku Formidol 41g pro opakované použití ve 14 denním intervalu. U včelstev na 2 nástavcích a oddělky 1 dvojbalení. Svou objednávku samozřejmě můžete do 10.2. zaslat i emailem. K vydání a zaplacení léčiva budete vyzváni po jeho naskladnění. Další termín (s ohledem na probíhající jarní prázdniny) pro odevzdání měli bude v pondělí 8. 2. 2021 od 17. hodin rovněž na stejném místě. Pokud žádný z času a místa nevyhovuje, můžete se domluvit na odevzdání se svým důvěrníkem, který prováděl léčení, případně vzorek odevzdat v ekocentru na Čabárně, ve všední dny od 8 do 16 hod., případně v igelitovém obalu zavěsit u hlavního vchodu "na kliku" do 10.2. Nezapomeňte vzorek náležitě označit jménem, číslem včelaře, stanoviště a počtem včelstev, ze kterých je vzorek odebrán.
Pokud potřebujete instrukce, jak vzorek odebrat, zasílám odkaz na instrukce z Výzkumného ústavu včelařského.
https://www.beedol.cz/zkusebni-laborator/vysetreni-meli-na-varroazu/
Kdo budete požadovat standardní jarní léčení včelstev (nátěr plodu s fumigací) bez ohledu na výsledek rozboru měli, kontaktujte svého důvěrníka nejpozději do konce února. Ostatní budou uvědomeni na základě výsledků rozboru.
Ceník léčiv

Dana Belušová, jednatelka

Náhradní termín členské schůze - 9. 12. 2020 od 17. hod v restauraci U Studničků.
Na programu - organizace odběrů vzorků, plán práce na rok 2021 a obvyklá agenda. Zvažte prosím zdravotní rizika a nezapomeňte na roušku.

Vážení přátelé,
po shlédnutí zpráv z 19.11. 2020 už nám je opět jasnější, že připravované akce (2 přednášky a prosincová schůze) se konat nebudou. Nepřistupujeme ani na variantu on-line přednášek, jak tak činí jiné organizace, neb naše aktivity byly zaměřeny na prožitek a praktickou část tak nelze dobře zprostředkovat. Těch teoretických informací je spousta a určitě si vyberete vhodnou literaturu či odkaz. Z popudu přítele Červinky rozesílám odkaz na přednášku pana doktora Klímy, jehož myšlenky, postupy a závěry jsem si Vám dovolila reprodukovat už v letošním roce. Nicméně je na místě poslechnout si originál, když tady ta možnost je. Výhodou je, že dlouhou přednášku (4 hodiny) si můžete rozdělit na části a proložit fyzickými aktivitami, či při ní třeba drátkovat rámečky...
Další odkaz navazuje na blížící se aerosolové ošetření včelstev, které jsme měli hodně podrobně probírat na semináři. Určitě se k tématu vrátíme. Zatím si prosím vystačme s informacemi dr. Kamlera v posledním čísle Včelařství (zdravotní referenti prosím povinně! :-)) a s následujícím odkazem: Zde
V závěru bych chtěla ještě poděkovat všem, kteří pomohli při výsadbě v Sítenském údolí, sešli jsme se v hojném počtu a výsadbu s mulčováním a vyvěšením budek pro ptactvo jsme stihli během dopoledne. Mnozí dorazili v doprovodu svých rodin, případně získali inspiraci k dalšímu sázení. Díky i ostatním, co nám fandili, protože počasí se vydařilo a nálada byla i přes všechna opatření pohodová.
Pokud by se našla možnost zorganizovat nějaké letošní setkání, budeme vás opět informovat elektronicky, případně v prosinci zveřejníme informace podstatné k odběrům vzorků měli.
Za celý výbor ZO s pozdravem Dana Belušová, jednatelka

Důležitá zpráva pro nečleny ČSV!
Oproti jiným rokům již žádost o dotaci nebude administrovat ZO Kladno, ale přímo Sekretariát ČSV Křemencova, 8 Praha 1. Naše organizace pouze na základě řádně vyplněné přílohy potvrdí existenci včelstev na katastru. Bez této přílohy nebude žádost přijata. Pro potvrzení přílohy kontaktujte prosím mně - jednatelku, na níže uvedeném čísle. Žádost si doručí ve vlastním zájmu každý majitel včelstev individuálně, termíny jsou závazné pro všechny.
Dana Belušová, jednatelka
tel: 607 190 631

Vážení přátelé, život je změna a proto i my jsme byli nuceni změnit prostory našich pravidelných setkání. Věříme, že s pomocí a na doporučení našeho člena Lukáše Holmana jsme v restauraci " U Studničků" získali zázemí, které nám na delší čas poskytne nejen příjemný azyl, ale i dobré jídlo a pití při našich moudrých hovorech. Věřím, že se po prázdninách sejdeme opět ve stejném termínu i v hojném počtu a to nejen proto, že se zde budou odevzdávat žádosti o dotaci 1.D, ale hlavně pro plánování dalších akcí či sdílení vašich včelařských úspěchů, zážitků i stesků (které zřejmě po letošní sezóně budou převažovat). Za členy výboru, kteří byli i v době pandemie stále aktivní (i když skrytě pod rouškami) vám přeji krásný a pohodový zbytek léta.
Dana Belušová
Restaurace U Studničků" Klikorkova 1190, 272 04 Kladno Klikněte pro informace o restauraci

Fotografie Karla Kočendy z náhradní schůze - pikniku na Čabárně najdete ve fotogalerii. Zápis z akce pak v obvyklé složce.

Dobrý den, přátelé,
s ohledem na uzavření hospody u Kašáků, časovou zaneprázdněnost zdravotního referenta a možná další zdravotní rizika, přesouváme výjimečně červnovou schůzi na termín 9.6. - úterý, od 17. hod. do zahradního areálu ekocentra na Čabárně. Vzhledem k tomu, že je zde vybudované zázemí, které je tč. bezpečnější pro naše seniory, než uzavřený prostor i jistota přístřeší v případě nepříznivého počasí a v tento termín má volno i Marek Štochl, bude možné se na Čabárně nejen sejít a podiskutovat, ale především si vyzvednout Formidol či jiná objednaná léčiva a získat další informace o možnostech nákupu matek, matečníků a případné nabídky či poptávky po oddělcích. Parkování je možné kolmo na příjezdovou silnici přímo nad budovou ekocentra, případně na centrálním parkovišti u záchranné stanice. V případě, že budete mít zájem o občerstvení v podobě vlastnoručně opečeného špekáčku na ohni, prosím o odpověď a potvrzení účasti předem, do neděle 7. 6. Pokud se nemůžete zúčastnit a potřebujete si vyzvednout léčiva, musíte kontaktovat přímo Marka Štochla na čísle 608 819 806. Ale přimlouvám se za hromadné řešení. Děkuji za pochopení.
S pozdravem se těším na hojnou účast za celý výbor.
Dana Belušová


Český svaz včelařů, z.s., ZO Kladno

Mládežnická 842, 272 01 Kladno

info@vcelarikladno.cz

Oblíbené odkazy