Připravované akce

7.4.2022 17:30
Místo: ČZU AF posluchárna AII

Hrr na mor 2022

Stále váháte, zda si máte nechat vyšetřit svá včelstva na mor včelího plodu? Bojíte se této nebezpečné nákazy a nemáte proto odvahu podívat se pravdě do očí? Nebo si myslíte, že zrovna Vás se toto nebezpečí netýká, protože děláte vše, abyste svá včelstva před MVP uchránili, a nevidíte proto důvod zapojit se do plošného vyšetření včelstev?
Pokud jste si alespoň na jednu z těchto otázek dali poctivě kladnou odpověď a jste ze Středočeského kraje, tak byste měli zvážit účast na semináři, kterou připravuje realizační tým kampaně Hrr na mor ve spolupráci s Výzkumným ústavem včelařským v Dole a Krajskou veterinární správou Středočeského kraje.
Bezplatný veřejný seminář pro včelaře i všechny zájemce o problematiku MVP se uskuteční dne 7. dubna 2022 na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze od 17:30 v posluchárně AII.
Hlavními přednášejícími budou přední odborníci na problematiku zdraví včel Ing. Dalibor Titěra a MVDr. Martin Kamler. Pozváni jsou i zástupci SVS a Krajského úřadu Středočeského kraje. Na semináři se setkáte i se členy realizačního týmu kampaně Hrr na mor, kteří přinesou nejaktuálnější informace o průběhu letošního dobrovolného plošného vyšetření včelstev ve Středočeském kraji.
V rámci semináře bude vyhrazen dostatečný čas pro diskusi a dotazy účastníků nejenom k problematice MVP ale i k organizaci kampaně Hrr na mor a k tomu, co by se ještě dalo udělat pro rozvoj včelařství a v péči o zdraví včelstev ve Středočeském kraji. Seminář tak bude jedinečnou příležitostí pro získání zajímavých a důležitých informací ale i pro poskytnutí zpětné vazby a námětů pro budoucí možné projekty s podporou Středočeského kraje.
Včelaři ze Středočeského kraje, kteří tak ještě neučinili, ale mají o to zájem, pak mohou přímo na semináři také odevzdat své vzorky na vyšetření v rámci středočeské kampaně Hrr na mor. Centrální sběrné místo pro Středočeský kraj bude mít na semináři svou dočasnou expozituru. Aktuální informace o kampani Hrr na mor 2022 můžete průběžně sledovat na www.hrrnamor.cz .
Rosťa Ovčarik, hlavní koordinátor kampaně Hrr na mor 2022

26.10. 2021 17:00
Místo: Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna
Přednáší:: Jindřich Linhart

Ošetřování včelstev proti varroáze

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku v úterý, 26.10. 2021 od 17. hod. na Čabárnu, do areálu Naučného střediska ekologické výchovy (včelnice). Téma: Ošetřování včelstev proti varroáze, se zaměřením na způsoby aplikaci léčiv. Přednáší učitel včelařství Jindřich Linhart. Program je vhodný nejen pro začínající včelaře, ale i pro zdravotní důvěrníky a nové adepty na tuto funkci. V praxi si názorně ukážeme, jak probíhá ve včelstvu fumigace, aplikace aerosolu s vodou i acetonem, ale i jak aplikovat ostatní druhy léčiv a účinných látek. Doporučuji teplý oděv s sebou.

23.11. 2021 17:00
Místo: Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna
Přednáší: Dana Belušová

Získávání včelích produktů a jejich využití v apiterapii

V budově Naučného střediska ekologické výchovy Čabárně chystáme přednášku s ukázkami na téma Získávání včelích produktů a jejich využití v apiterapii. Přednáší učitelka včelařství Dana Belušová. Program představuje základní úvod do problematiky, praktické ukázky pomůcek, metod a ochutnávky včelích produktů. V případě zájmu budeme pokračovat dalšími semináři zaměřenými na aplikaci a konkrétní využití jednotlivých produktů s praktikujícími odborníky.

Aktivity ke 120. výročí finančně podporuje Statutární město Kladno.

logo logo

Odpovědi a dotazy prosím do emailu belusovad@seznam.cz či telefonicky na jednatelku 607 190 631.


Český svaz včelařů, z.s., ZO Kladno

Mládežnická 842, 272 01 Kladno

info@vcelarikladno.cz

Oblíbené odkazy